Monterreyi tenisztorna - Babos döntős

Sport, 2018.04.07

Babos Tímea bejutott a döntőbe a 250 ezer dollár (63,4 millió forint) összdíjazású keménypályás mexikói női tenisztornán.

A világranglista 44. helyén álló magyar játékos három szettben verte szombaton a rangsorban 91. amerikai Sachia Vickeryt.

Az első játszmát mindössze 24 perc alatt nyerte meg a hetedikként rangsorolt amerikai teniszező, a másodikra viszont feljavult a negyedik kiemelt Babos, és 38 perc alatt egyenlített, majd a folytatásban is magabiztosan teniszezett, és 36 perc alatt besöpörte a harmadik szettet.

Babos az előző két találkozójukon is győzött: 2012-ben New Havenben 2:6, 6:4, 6:4-re, míg 2015-ben Monterreyben 6:3, 6:1-re.

A vasárnapi döntőben a spanyol Garbine Muguruza vagy a román Ana Bogdan lesz az ellenfele.