TV műsor

Női Euroliga - A Sopron elkerülte a címvédő Jekatyerinburgot

Sport, 2018.07.05

A legutóbb ezüstérmes Sopron Basket elkerülte a címvédő Jekatyerinburgot a női kosárlabda Euroliga 2018/2019-es idényének alapszakaszában.

A csütörtöki, müncheni sorsoláson kiderült, hogy a magyar bajnok a B csoportban orosz, török, spanyol és francia ellenféllel találkozik majd, míg az orosz elitalakulatot - amely áprilisban 72-53-ra verte a házigazda Sopront a döntőben - az A jelű nyolcasba osztották be.

Török Zoltán, a zöld-sárgák ügyvezetője a sikeres előző szezon ellenére szerényen beszélt az elvárásokról:

"Egy ilyen sorsolás után jól jönnek azok a gondolatok, melyeket április óta ismételgetek a klubban. A földön kell maradnunk, és én már a csoportkor túlélését - akár az Európa Kupa rájátszásába jutást is - sikerként könyvelném el" - mondta az egyesület holnapján.

Az NB I-ben ezüstérmes, valamint Magyar Kupa-győztes Atomerőmű KSC Szekszárd az Euroliga selejtezőjében a francia ESBVA-LM csapatát kapta ellenfélül, a párharc oda-visszavágó rendszerben dől el. A kvalifikáció győztese az Euroligában, a vesztes pedig a második vonalnak számító Európa Kupában folytatja szereplését.

Az EK-ban alanyi jogon az UNI Győr, a VBW CEKK Cegléd és az Aluinvent DVTK Miskolc képviseli a magyar színeket.

Az Euroliga csoportjai:

----------------------

A csoport:
Jekatyerinburg (orosz), USK Praha (cseh), Bourges (francia), Schio (olasz), Braine (belga), Polkowice (lengyel), két selejtezős csapat

B csoport:
SOPRON BASKET, Dinamo Kurszk (orosz), Fenerbahce (török), Salamanca (spanyol), Hatay (török), Carolo Basket (francia), két selejtezős csapat



Az Európa Kupa magyar éredkeltségű csoportjai:

-----------------------------------------------

F csoport:
UNI Győr, Girona (spanyol), Namur (belga), Gernika (spanyol)

G csoport:
Aluinvent DVTK Miskolc, Brno (cseh), Venezia-Riga Euroliga-selejtező vesztese, Nantes-Liege EK-selejtező győztese

H csoport:
Nymburk (cseh), Ruzomberok (szlovák), Celje (szlovén), Villeneuve-Atomerőmű KSC Szekszárd Euroliga-selejtező vesztese

I csoport:
VBW CEKK Cegléd, Montpellier (francia), Keltern (német), Lyon (francia)
(MTI)


Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!