Női kézilabda EHF Kupa - Ötgólos hátrányról döntetlent játszott a Siófok Kaproncán

Sport, 2020.01.26

Többször is ötgólos hátrányban volt, de végül döntetlent játszott a horvát Podravka Koprivnica otthonában a címvédő Siófok vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

A Balaton-parti együttes a múlt héten, hazai környezetben is "ikszelt" kaproncai riválisával, akkor 30-30 lett az eredmény.

B csoport, 4. forduló:
Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33 (16-15)
----------------------------------------------------

A kiegyenlített első félidő után a második elején öt góllal meglépett a hazai csapat, előbb 20-15-re, majd 25-20-ra és 30-25-re is vezetett. A meccs hajrája azonban a Siófoké volt, amely fokozatosan ledolgozta hátrányát, s végül egyenlítenie is sikerült.

A vendégek legeredményesebb játékosa a horvát Andrea Kobetic volt 12 góllal.

A Siófok két-két győzelemmel és döntetlennel vezeti csoportját, jövő vasárnap pedig a dán Köbenhavn vendége lesz.