Női kosárlabda Euroliga - Soproni vereség a Gdynia ellen

Sport, 2019.11.28

Az elmúlt idényben negyedik Sopron Basket hazai pályán nagy csatában, két ponttal kikapott a lengyel Gdyniától csütörtökön a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény, B csoport, 5. forduló:
Sopron Basket-Gdynia (lengyel) 59-61 (14-15, 18-18, 15-17, 12-11)
----------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 14 pont, Határ 12

A soproniak 2/2-es győzelmi mérleggel várták a Gdyniát, amely 1/3-as mutatóval sereghajtó volt a B jelű nyolcasban. A 11-szeres lengyel bajnok 2002-ben és 2004-ben is döntőt játszott az Euroligában, tavaly pedig bronzérmet nyert a bajnokságban, és miután az első két helyezett nem vállalta az Euroliga-indulást, a Gdynia nevezett a selejtezőbe, ahonnan - nyolc év után - feljutott a főtáblára.

Gáspár Dávid vezetőedző nem számíthatott a szerb Jelena Brooksra, aki a napokban kézműtéten esett át.

A csütörtöki meccsen a lengyel együttes hét ponttal ellépett (26-33), ám a nagyszünetre egy pontra csökkentette hátrányát a Sopron.

A folytatásban a házigazda tett szert minimális előnyre (45-41), ám ezt követően is sokáig nyílt volt a találkozó, mígnem a záró negyedben kialakult az addigi legnagyobb különbség (50-58). A házigazda nagyot hajrázott, a dudaszó előtt az egyenlítésért támadott, de a Gdynia két pontot megőrzött előnyéből.

A magyar bajnok jövő szerdán az orosz Dinamo Kurszkhoz látogat.