Női kézilabda BL - Győzött és biztosította első helyét a Győr

Sport, 2017.03.05

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 33-22-re legyőzte a dán Esbjerg csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, ezzel biztosította első helyét a második csoportkörben.

A győriek jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárják a BL középdöntőjét.

Női BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 2. csoport:
Győri Audi ETO KC-Esbjerg (dán) 33-22 (17-11)
--------------------------------------------
a Győr gólszerzői: Görbicz, Amorim 6-6, Hársfalvi, Broch 5-5, Knedlikova, Mörk 3-3, Tomori, Bódi 2-2, Puhalák 1

Eleinte jól tartották magukat a meglehetősen tartalékos összeállításban érkezett dánok, de 4-4-es állás után több mint hét percig nem szereztek gólt. Ebben az időszakban a győriek megnyugtató előnyt alakítottak ki, amit lendületes játékkal növelni is tudtak a szünetig (17-11).

A második felvonásban is fölényben volt a magyar csapat, Kari Aalvik Grimsbö remekül védett korábbi csapata ellen, amely ismét csaknem nyolc percen keresztül nem talált a hálóba. A 49. percben már tíz góllal vezettek a győriek (29-19), akik végül hetvenszázalékos lövési hatékonysággal zárták a találkozót.

Az Esbjerg - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa a dánok svéd balátlövője, Jenny Alm volt nyolc találattal.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 15 pont, 2. Larvik (norvég) 12, 3. CSM Bucuresti (román) 9, 4. Midtjylland (dán) 8, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4

Mivel a macedón Vardar Szkopje az előző fordulóban és vasárnap is kikapott, a Ferencváros az 1. csoport élén maradt, és amennyiben jövő szombaton hazai pályán legyőzi a montenegrói Buducnost Podgorica együttesét, megőrzi előkelő pozícióját.

1. csoport: Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-29 (15-17)

Az állás: 1. Ferencváros 14 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13/9, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 10/8, 4. Metz (francia) 8/9, 5. Thüringer HC 5/9, 6. Asztrahanocska (orosz) 2/8

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.