Női kézilabda BL - Magabiztos győri siker Esbjergben

Sport, 2017.02.05

A Győri Audi ETO KC 32-26-ra győzött a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének 2. csoportjában, a második forduló vasárnapi játéknapján.

Női BL, 2. csoportkör, 2. forduló, 2. csoport:
Esbjerg (dán)-Győri Audi ETO KC 26-32 (12-14)
---------------------------------------------
a Győr gólszerzői: Görbicz 11, Amorim 6, Mörk, Groot 5-5, Tomori, Broch 2-2, Knedlikova 1

Támadásépítésben és -befejezésben, valamint védekezésben is remekül kezdett a Győr, így négy percen belül három góllal ellépett (0-3) BL-újonc ellenfelétől. Mivel a vendégek nem tudták folytatni hatékony, pontos játékukat, a dán bajnokcsapat hamarosan egyenlített (5-5).

Kisvártatva visszaállt, majd Kari Aalvik Grimsbö és Kiss Éva védéseinek, illetve Görbicz Anita góljainak köszönhetően nőtt a különbég (7-12), de létszámfölényben eredményesebben kézilabdáztak a dánok, így az első félidő hajrájában ismét szorossá tették az állást (12-13).

A második félidőt taktikus, fegyelmezett játékkal kezdték a győriek, akik két és fél percet követően újra négy találattal vezettek (13-17). Sérülés miatt az Esbjerg csak egy kapust tudott nevezni a meccsre, a norvég Emliy Stang Sandro így a játékidő kétharmadánál fáradni kezdett, ezt pedig jól használta ki az előző idényben BL-ezüstérmes magyar együttes (18-24).

A hajrában nem változott a mérkőzés képe, a dánok rendkívül lelkesen, a vendégek viszont látványosan, pontosan kézilabdáztak, és magabiztos sikert arattak. A mezőny legeredményesebb játékosa, Görbicz Anita lett 11 találattal. Az ETO csapatkapitánya legutóbb 2013 októberében szerzett legalább tíz gólt a Bajnokok Ligájában.

A győriek jövő vasárnap a norvég Larvikot látják vendégül a középdöntőben.

Az állás: 1. Győri ETO 10 pont, 2. Larvik (norvég) 7, 3. Midtjylland (dán) 6 (150-151), 4. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6 (155-173), 5. CSM Bucuresti (román) 5, 6. Esbjerg 2

szombaton játszották:

1. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC (német) 32-24 (15-10)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 11 pont, 2. Ferencváros 9, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8, 4. Metz (francia) 4 (143-143), 5. Thüringer HC 4 (149-164), 6. Asztrahanocska (orosz) 0

A csoportok első négy helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe.