Női kézilabda EHF Kupa - A Debrecen is továbbjutott

Sport, 2017.10.22

A DVSC-TVP hazai pályán hat góllal legyőzte a lengyel Metraco Zaglebie Lubin csapatát a női kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján, ezzel továbbjutott.

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:
DVSC-TVP - Metraco Zaglebie Lubin (lengyel) 26-20 (15-11)
--------------------------------------------------------
a DVSC gólszerzői: Punko 6, Grigel, Zamfirescu 5-5, Csáki 4, Palsdottir 3, Hársfalvi, Sirián, Kelemen 1-1

Továbbjutott: a Debrecen 49-45-ös összesítéssel.

A DVSC már a hatodik percben ledolgozta az idegenbeli első meccsen kialakult kétgólos hátrányát (4-2). A remek hangulatú és iramú találkozó folytatásában jó ideig nem tudtak nagyobb különbséggel vezetni a hazaiak, sőt a 17. percben - a meccs során először - már a Lubin állt jobban (7-8).

A következő fordulatot a rendkívül lelkesen kézilabdázó DVSC eredményes időszaka jelentette (12-9), így Lajtos Nóra védéseire alapozva továbbjutásra állt a szünetben (15-11).

A vendégcsapat kimondottan jól, három góllal kezdte a második felvonást. Megtört a DVSC korábbi lendülete, játékosai egyre többet hibáztak, így a lengyelek ismét egyenlíteni tudtak (18-18).

Sok időt töltött emberhátrányban a házigazda, ezt azonban a Lubin nem tudta kihasználni, a hajrában pedig a Debrecen bizonyult gyorsabbnak és pontosabbnak, így a Váchoz és a Dunaújvároshoz hasonlóan a selejtező harmadik fordulójába jutott, ahol az Érd HC is bekapcsolódik a sorozatba.

A Lubin legeredményesebb játékosa Adrianna Gorna volt öt találattal.

CSM Roman (román)-Dunaújvárosi Kohász KA 27-25 (13-13)

Tj.: a Dunaújváros 56-51-es összesítéssel.