Női kézilabda EHF Kupa - Egygólos dunaújvárosi vereség Dániában

Sport, 2017.11.11

A Dunaújvárosi Kohász KA 22-21-re kikapott a dán FC Köbenhavn vendégeként a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén Frederiksbergben.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
FC Köbenhavn (dán)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-21 (11-12)
-------------------------------------------------------
a Dunaújváros gólszerzői: Kovács A. 9, Bouti, Kazai 3-3, Monori, Takács D., Dombi, Szalai, Micijevic, Klujber 1-1

Jól kezdte a találkozót a magyar csapat, amely nem engedte ellépni riválisát, sőt a szünetben vezetett. A második félidő elején első alkalommal vált egygólosnál nagyobbá a különbség a csapatok között (11-14), ennek ellenére a folytatás is szorosan alakult.

A 45. percben egyenlítettek a dánok, és egy perccel a vége előtt is döntetlen volt az állás. A meccs utolsó gólját a Köbenhavn szerezte. A válogatott Kovács Anna vezérletével kiharcolt minimális különbségű vereség idegenben jó eredménynek számít az újvárosiak számára a hazai visszavágó előtt, amelyet jövő szombaton rendeznek.