Női kézilabda NB I - Érden nyert rangadót a Ferencváros

Sport, 2017.11.15

A Ferencváros 32-29-re győzött az Érd HC vendégeként a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Az FTC egyedüli csapatként továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Érd HC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-32 (14-18)

A Ferencváros kezdte jobban a rangadót (0-3), de öt perccel később már a hazaiak álltak jobban (5-4). A hatékonyabban támadó vendégcsapat egy 6-1-es sorozattal meglépett az érdiektől (10-15), akik a szerb Katarina Krpez Slezak góljaival igyekeztek tartani magukat, de a szünetig csak egy találattal tudták csökkenteni hátrányukat (14-18).

A második felvonás elején Bíró Blanka védéseinek köszönhetően tartotta előnyét az FTC, és bár a hajrában felzárkózott a listavezető (28-30), egyenlítenie nem sikerült.

A mezőny legeredményesebb játékosa Krpez Slezak volt 11 találattal.

A mindkét csapat december 30-án játssza következő bajnoki mérkőzését, mivel a németországi világbajnokság miatt hosszú szünet lesz az NB I-ben.