Női kosárlabda MK - A Sopron az első döntős

Sport, 2017.04.01

Elsőként a Győrt legyőző Sopron jutott be a döntőbe szombaton Pécsett a női kosárlabda Magyar Kupában.

A pénteki negyeddöntőben a bajnok Sopron magabiztosan verte a ZTE-t, míg a Győr végig vezetve búcsúztatta - némi meglepetésre - az alapszakaszgyőztes Szekszárdot. A két "szomszédvár" szombati összecsapásán a soproniak 10-3-as kezdését követően a Rába-partiaknál Völgyi Péter vezetőedző időt kért, ám tanítványai csak a nyitónegyed végére tudtak valamelyest felzárkózni. A folytatásban csak két pont lett a különbség (23-21), de ez már nem csökkent tovább, az amerikai Yvonne Turner és Shenise Johnson vezette zöld-sárgák a nagyszünetben 36-29-re elhúztak.

Térfélcsere után az NB I alapszakaszában harmadik Győr megint három pontra feljött (43-40), ám innentől már az ellenfél kezében volt a meccs. Az 55-47-ről induló zárószakaszban Sterbenz László együttese - amely 2015-ben hatodszor hódította el az MK-t - faképnél hagyta a győrieket, és egy 17-8-as rohammal eldöntötte a mérkőzést. Az első elődöntő legjobbja a 28 pontos Turner lett.

A tavaly MK-ezüstérmes soproniak a vasárnapi fináléban a házigazda Péccsel vagy a Cegléddel találkoznak.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap.