Női röplabda World Grand Prix - Megváltozott a magyar válogatott mérkőzéseinek helyszíne

Sport, 2017.03.22

A magyar női röplabda-válogatott Mexikó mellett Venezuelába utazik a World Grand Prix-ban (WGP), a nemzetközi szövetség (FIVB) legjelentősebb versenysorozatában nyáron.

A magyarok csoportbeosztása körül sok volt a bizonytalanság, hiszen az egyik tornát eredetileg Azerbajdzsán rendezte volna, ám az idei Európa-bajnokság - amelyen a magyar válogatott is érdekelt lesz - társházigazdája visszalépett a sorozattól.

Az FIVB honlapjának legfrissebb időrendje alapján a liga harmadosztályában szereplő magyar csapat - amely a 2015-ös Európa Liga-győzelmével érdemelte ki, hogy a legjobbak között szerepelhet - július 7. és 9. közötti, a mexikói torna után nem Algériába, hanem Venezuela fővárosába, Caracasba utazik. Ott a házigazdákon kívül Mexikóval és Algériával mérkőzik meg.

A két tornán szerzett pontok alapján az első három, illetve amennyiben a négyes döntőt rendező Ausztrália is köztük van, akkor az első négy jut be a július 21. és 23. között sorra kerülő fináléba.

A harmadosztály négyes döntőjének győztese a következő évben a WGP másodosztályában szerepelhet.

A 600 ezer dollár összdíjazású sorozatban 32 válogatott szerepel három csoportban, amelyek erősorrend alapján állnak össze.