Női vízilabda LEN Kupa - A Dunaújvárosé a harmadik hely

Sport, 2017.04.15

A Dunaújvárosé lett a harmadik hely a női vízilabda LEN Kupában, miután a magyar együttes a szombati helyosztón könnyedén, hét góllal nyert az orosz Hanti-Manszijszk ellen.

LEN Kupa, négyes döntő, a 3. helyért:
Dunaújváros - Hanti-Manszijszk 17-10 (3-2, 6-1, 4-3, 4-4)
---------------------------------------------------------
a magyar csapat góldobói: Szilágyi 6, Horváth, Gurisatti 3-3, Mchunu, Menczinger 2-2, Somhegyi 1

A budapesti Tüske Uszodakomplexumban zajló négyes döntő pénteki nyitányának két vesztese szombaton a bronzmérkőzésen találkozott, s a Dunaújváros remek rajtot vett, hiszen 3-0-ra elhúzott. Váratlan megtorpanást követően viszont az orosz gárda előbb szépített, majd ki is egyenlített (3-3).

A második játékrészben megint a magyar csapat volt a hatékonyabb, remek lefordulások után egyre növelte a különbséget, s a nagyszünetig hatgólosra növelte előnyét, elsősorban - a végül hatszor eredményes - Szilágyi Dorottyának köszönhetően, aki negyedik kísérletéből negyedszer is betalált (9-3).

A harmadik negyedben már kilenc gól is volt "közte" (12-3, 13-4), s bár a végén kissé kiengedett a magyar együttes, így is magabiztos, bronzérmet érő siker lett a vége (17-10).

A LEN Kupa-győzelemért a négyes finálé másik magyar résztvevője, az UVSE az olasz Padovával csap össze 19.15 órától.