Nyíltvízi úszó Ek - Rasovszky a férfiaknál, Szilágyi a nőknél lett első 10 km-en

Sport, 2018.03.25

Rasovszky Kristóf és Szilágyi Nikolett révén 10 kilométeren a férfiaknál és a nőknél is magyar siker született a hosszútávúszók Európa Kupa-sorozatának idei első, izraeli állomásán, Eilatban.

A magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint a vasárnapi viadalon Rasovszky megismételte tavalyi remek úszását, és 1:50:54.85 órás eredménnyel védte meg címét. A férfiaknál Székelyi Dániel (1:51:40.30) a 8., míg Gálicz Péter (1:53:34.05) a 28. helyen ért célba. A nőknél Szilágyi Nikolett 2:04:13.95 órás eredménnyel magabiztosan győzött.

Az izraeli viadalon 21 ország képviseletében 50 férfi és 36 női versenyző vágott neki a 10 km-es távnak.

Pénteken 5 km-en Székelyi Dániel a második, Gál Kincső pedig a harmadik helyen végzett.