Nyíltvízi úszó Eb - Székelyi Dániel hetedik 5 kilométeren

Sport, 2016.07.12

Legjobb magyarként Székelyi Dániel a hetedik helyen végzett az 5 kilométeres időfutamban az úszók hollandiai nyíltvízi Európa-bajnokságán kedden.

A hoorni viadal honlapjának beszámolója alapján a magyar versenyző - akinek ez pályafutása legjobb nemzetközi eredménye - 55:46.8 perces teljesítménnyel ért célba. A másik magyar induló, Rákos Patrik 56:28.8 perccel 13. lett.

A nőknél Olasz Anna képviselte a magyar színeket, ő a tizedik helyen zárt.

"Normális, jó verseny volt, Székelyi Daninak dicséret jár, mert nagyszerűen szerepelt, de Patrik is becsülettel végigment a pályán. Ma már jobb volt a víz, majdnem húsz fokig felmelegedett, Anna is kezd vele megbarátkozni. Papp Márk ma pihent, Dani úszása és Éva vasárnapi remeklése viszont szép reményekre jogosít a csapatverseny előtt" - idézte a Magyar Úszó Szövetség közleménye Gellért Gábor szövetségi kapitányt.

Vasárnap a 10 kilométeres versenyben az olimpiai induló Risztov Éva a harmadik helyen ért célba, de utólag - bár nem úszott kevesebbet - pályatévesztés miatt kizárták a versenyből.