Olimpikonok sikere a hegyikerékpáros országos bajnokságon

Sport, 2017.06.11

Parti András háromszoros olimpiai résztvevő nyerte a hegyikerékpáros országos bajnokság leghosszabb, 70 kilométeres versenyszámát Nagykovácsiban.

A Crosskovácsi Maraton szervezőinek vasárnapi tájékoztatása szerint a pekingi, a londoni és a Rio de Janeiró-i olimpián is részt vett 34 éves kerékpáros öt perccel előzte meg a második helyezett Dina Mártont. Az 50 kilométeres távon Vas Balázs győzött, a 30 kilométer pedig Baranyi Dávid Áron teljesítette a legjobb idővel.

A nőknél a londoni olimpikon Benkó Barbara 13 perces előnnyel nyert 50 kilométeren, Vas Kata Blanka pedig a 30 kilométeres versenyszám mezőnyében bizonyult a leggyorsabbnak.

A Crosskovácsi idén bekerült az Intersport Marathon Szériába, amely két szlovák, egy osztrák, két cseh, valamint két magyar versenyt ölel fel. A Nagykovácsiban rendezett eseményen a profik mellett hobbikerékpározók is elindulhattak különböző kategóriákban és korosztályokban.