Phjongcshang 2018 - Történelmi amerikai siker sífutásban

Sport, 2018.02.21

A Kikkan Randall, Jessica Diggins amerikai sífutó páros nyerte meg a női szabadstílusú csapatsprintet a phjongcshangi téli olimpia szerdai versenynapján.

A második helyen a svéd kettős végzett, a harmadik a norvég páros lett. Amerikai sífutók először nyertek olimpiai aranyérmet, eddigi egyetlen medáljukat Bill Koch szerezte, aki 1976-ban 30 kilométeren lett második.

A dobogós trió a hajrához közeledve leszakította magáról a mezőnyt, és szinte az utolsó méterekig nagy harcot vívott egymással a győzelemért. A célegyenesbe még a svédek záró embere fordult be elsőként, az amerikai Jessica Digginsnek viszont sikerült előznie.

Négy éve, Szocsiban a norvég páros nyert, amelynek egyik tagja, Marit Björgen ezúttal bronzéremmel gazdagodott. Az olimpiai érmek számát (14) tekintve a 37 éves Björgen rekorder a téli játékok történetében. A hétszeres olimpiai bajnok Phjongcshangban a 4x5 kilométeres női váltó tagjaként nyert, és szerdán negyedszer állhatott dobogóra.