Québeci tenisztorna - Babos elveszítette az egyes döntőjét

Sport, 2017.09.17

Babos Tímea három játszmában kikapott a belga Alison Van Uytvancktól a kanadai Québecben zajló, 227 ezer dollár (57 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna egyes döntőjében.

Az első szettben már 5:4-nél is volt egy játszmalabdája a harmadik helyen kiemelt magyar játékosnak, de végül 6:5 után tudott előnybe kerülni.

A folytatásban 1:0-nál hat lehetősége volt, hogy elvegye ellenfele adogatójátékát, de nem járt sikerrel, és a hetedikként rangsorolt Van Uytvanck szoros csatában egyenlített.

A harmadik játszma meglepően egyoldalú volt: a világranglista 98. helyén álló belga teniszező simán nyert.

Ez volt a WTA rangsorában jelenleg 63. Babos ötödik döntője WTA-tornán, a mérlege két győzelem és három vereség. Van Uytvanck az első fináléját játszotta.

A legjobb magyar női játékos - a cseh Andrea Hlavackova oldalán - később a párosok döntőjében is érdekelt lesz.