Rövidpályás úszó-Eb - Jakabos és Hosszú a két legjobb idővel döntős 200 pillangón

Sport, 2019.12.06

Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka a két legjobb idővel jutott 200 méter pillangón döntőbe, Lobanovszkij Maxim pedig 50 méter gyorson elődöntős a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A magyarok közül a péntek délelőtti programban elsőként 100 méter mellen Békési Eszter ugrott medencébe. A 17 éves versenyző 1:07.91 perces egyéni csúccsal megnyerte futamát, amivel összesítésben a 33. helyen végzett.

Férfi 50 méter gyorson négy magyar volt érdekelt, elsőként a 33 évével az egész Eb korelnöke, Takács Krisztián állt rajtkőre és 22.26 másodperces idővel 52., majd Gyárfás Bence 22.20-szal 46. lett. A két legjobb magyar sprinter közül Lobanovszkij Maximak sikerült jobban a selejtező, 21.17-tel, a harmadik idővel jutott az esti elődöntőbe, Szabó Szebasztián 21.77-tel a 25. helyen zárt.

A 17 esztendős Szabó-Feltóthy Eszter ezúttal 200 méter háton indult. Eddigi legjobbját (2:08.54) megjavítva 2:07.14 perccel kilencedik lett, azaz első számú tartalék a döntőben visszalépés esetén.

Horváth Dávid 100 méter mellen 59.79 másodperccel a 31. helyen zárt.

Magyar szempontból a legnagyobb várakozás a női 200 méter pillangót előzte meg, melyben Hosszú Katinka személyében a szám rövidpályás-, Kapás Boglárkáéban pedig a nagymedencés világbajnoka, valamint Jakabos Zsuzsanna volt érdekel. Közülük elsőként a 400 méter vegyesen második Jakabos ugrott vízbe, a 30 éves versenyző legjobbját fél másodperccel megközelítve 2:04.97 perccel nyerte futamát. Őt a nyári, kvangdzsui nagymedencés vb-n aranyérmes Kapás követte, aki 2:07.49-et úszott, így szinte biztossá vált, hogy nem lesz döntős, mivel borítékolható volt, hogy a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú ennél jobbat ér majd el. Ez így is történt, 2:05.14-es ideje Jakabosé mögött a második legjobb volt.

"Úgy voltam vele, ha hattal kezdődik az idő akkor már örülök, de amikor megláttam, hogy a legjobbam körül úsztam, szinte el sem hittem. Nagyon boldog vagyok" - mondta az MTI-nek a 30 éves Jakabos. Hosszú szokásához híven csak délután értékel majd, míg Kapás magába roskadva, sírva sétált át a vegyes zónán.

Magyar szempontból a nap utolsó versenyszámában, 200 méter vegyesen a 400-on negyedik Holló Balázs 1:57.00 perces egyéni csúccsal nyerte futamát, amivel 20., míg Bernek Péter 1:56.91-gyel 19. lett.

Az esti program magyar idő szerint 18 órakor kezdődik.