Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Kramnyik egyedül áll az élen

Sport, 2018.03.12

Vlagyimir Kramnyik sötéttel legyőzte Levon Aronjant Berlinben a sakkvilágbajnok-jelöltek tornáján.

A hétfői harmadik fordulóban a további három parti döntetlennel zárult, ugyanígy a játéknap leghosszabb mérkőzése, melyen Fabiano Caruana és Sahriyar Mamedgyarov a 49. lépés után állapodott meg a remiben. Ez utóbbi eredmény egyben azt is jelentette, hogy a teljes pontot begyűjtő Kramnyik egyedül áll az élen.

A tornán mindenki kétszer játszik mindenkivel. Játszmánként a gondolkodási idő 100-100 perc az első 40 lépésre, majd 50-50 a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidővel.

A győztes novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Magnus Carlsennel a világbajnoki címért.

Eredmények, 3. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):
Fabiano Caruana (amerikai, 2784)-Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809) döntetlen
Levon Aronjan (örmény, 2794)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800) 0-1
Szergej Karjakin (orosz, 2763)-Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767) döntetlen
Wesley So (amerikai, 2799)-Ting Li-zsen (kínai, 2769) döntetlen

Az állás: Kramnyik 2,5, Mamedgyarov, Caruana 2-2, Griscsuk, Ting 1,5-1,5, Karjakin, Aronjan 1-1, So 0,5