Úszó Eb - Szilágyi Liliána 11. lett 100 méter pillangón

Sport, 2018.08.03

Szilágyi Liliána nem jutott döntőbe, mivel 11. helyen végzett 100 méter pillangón a Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokság úszóversenyeinek pénteki nyitónapján.

A 21 éves magyar a hetes pályán indult, ötödikként fordult, ezen a helyezésén már nem tudott javítani, pedig nagyot hajrázott. Szilágyi délelőtti teljesítményénél (58.95) ugyan jobb volt, de 58.53 másodperces idejével elmaradt egyéni legjobbjától (57.54).

"Még mindig kétszázas a ritmus, lassúnak éreztem, nem is fáradtam el. Megbeszéltük az edzőmmel, hogy a száz nem prioritás, hiszen egy újfajta edzésmódszert követek, nagyjából három hónapja dolgozunk csak együtt. Kétszázon szeretném a legjobbamat megúszni" - nyilatkozta Szilágyi, aki a hosszabbik távon két éve Londonban ezüstérmet nyert.