Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leváltható
Szent sz*r! Batmobil a pokolból!
Helyi sport Helyi sport
Emberek! Gyõztünk!
Munkatársunktól   2007 May 12, Saturday

A csoda neve: Pick Szeged! Hatalmas szívvel, idõnként, hidegvérrel döntetlenre hozta a meccset a Szeged, majd a hetesekkel gyõzött. Így elvette a Veszprém pályaelõnyét.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

Na ez az a meccs, amirõl nem lehet normális tudósítást írni. Egyrészt, mert az örömkönnyek miatt beázik a klaviatúra. Másrészt a pulzusom valahol százötvennél van. Ha pedig valaki nem volt ott, s nem nézte meg a televízióban, az megérdemli, hogy ilyet kap! J

De próbáljuk meg.

Azt tudtuk, hogy Lazarov nem játszhat, mert sérült. Cosmáról is hasonló hírek érkeztek, de természetesen Õ vállalta.

A szegediek csütörtökön még infúzión voltak, így kérdés volt meddig bírják. Mint kiderült, végig.

Az elsõ percben dejavu érzésünk volt, mert Bajusz, csakúgy, mint szerdán kihagyta a hetest.

Perez, majd Gál a hazaiaknak szerzett elõnyt, elõbbi emberelõnybõl, mert addigra Körtét kiállította az Oláh, Bonifert duó. Krivó és Mezei Ricsi góljára, Vujin és Perez válaszolt, majd Krivokapics is kihagyott egy hetest.

Ekkor következett a meccs elsõ fordulópontja. Labdát szereztünk, s a lerohanásból Herbert laza gólt lõtt, majd összeütközött Periccsel. A földön fekve Perics BELERÚGOTT Hörbibe, Aki állítólag megmogyorózta (ezt Egri Viktor mondta a második félidõben). A tv háromszor visszajátszotta, de a két sípos nem találta az egyértelmû piros lapot! Sõt még két perc sem lett. Ricsi kiegyenlített beállóból, Majd Perez góljára Bendó válaszolt (5-5)

Tíz-tízig együtt haladt a két csapat, Vujin is beindult a hazaiaknál, sõt Lusnyikos is egy kétszer indulás (síposok némák!) után lerohanásból gólt szerzett. Bendó elõbb szélrõl, majd Ratkó kiállítása után hátrányból, befutásból lõtt gólt (10-12). Azután ugyanõ kihagyta az abszolút ziccert, majd a sérülése kiújulása miatt cserét kért. Gál, majd Putics hetesbõl volt eredményes, amire Andjelkovics válaszolt (12-13). Herbert kiállítása alatt fordított a Veszprém, Perez Csárli fantasztikus góljaival, sõt a végén még Tombor is betalált, így három gólos fórral mehetett pihenni a hazai gárda.

Szünetben Skaliczki kapitány nem gyõzte kimosni a két bírót, ami érzõdött, hogy csak szerecsenmosdatás volt. Ezt a második félidõben meghálálta a két sárga trikós, de errõl késõbb.

Lusnyikov kiállítása miatt emberelõnyben kezdett a Pick, s Ilyés bevágott egyet, Perez kettõ és Andjelkovics gólja után (18-15) Puki kivédte Putics hetesét. Közben kiderült, hogy Djurkovics vádlija beszakadt, így Bendó után Õ is kivált a játékból. Aztán 20-18-nál a két bíró feltette a koronát, addigi mûködésére. Bajusz bement második beállóba. Zárta Perezt, Aki ahogy már megszoktuk Tõle eljátszotta a hattyú halálát, amiért Bonifert kiállította Bajuszt. Sanyi reklamált, amiért még ráfújt a Szelecz Viktor halála után pótlásként érkezõ sípos. Maticsnál elszakadt a cérna, amiért Õ is kapott egy két percet, s hogy teljes legyen a kép Bajusznak pirosat adtak. Ebben a pillanatban nem tudom miért. A csapat egy varázsütésre elkezdett vabankot játszani, elõbb Deni kettõs hátrányból, majd Krivó sima hátrányból lõtt gólt. Körte egyenlített, majd Krivó góljával már mi vezettünk. Berta, majd kétszer ilyés talált be, így a huszonhatodik percben 25-24 volt nekünk. Iváncsik egyenlített, majd Perez a tizedik góljával átvette a vezetést az MKB. A legnagyobb ütés, Lusnyikov újabb indítás góljánál ért bennünket. (27-25).

A vége leginkább rémdrámába illett. Heteshez jutottunk, s a 19 éves Lele Ákos, csak úgy, mint az elsõ félidõ 13. percében, bevágta Perics kapujába a 26. szegedi gólt. Zovkó idõt kért, mert a Pick kiment egészpályás emberfogásra. Eklemovics rosszul passzolt Perezhez, aki ráadásul lerántotta a labdát szerzõ Krivokapicsot. Az utolsó tizennyolc másodpercet kettõs fórban játszotta a Szeged. Puljezevics felment a falba zárni, s a lefújás elõtt HÁROM másodperccel Krivokapics kiegyenlített (27-27)

Jöttek a büntetõk, s Újvároshoz hasonlóan, Puki kezdett védeni. Tombor ráhúzta a fejére 28-27. Lele Ákos kötözni akarta Peicset, de Deján összezárta a lábát. Vujin hetesét Puki kirúgta, Sutka Norbi bebombázta 28-28. Sesum ellõtte Puljezevics mellett, Ilyés egy csel után tette ugyanezt. 29-29. Jött Lusnyikov és belõtte (30-29). Puljezevics állt a büntetõhöz, s a világ legegyszerûbb módján letette az alsó sarokba (30-30). Pásztor lövésénél Puki elõre lépett, s a veszprémi kapitány kapufára lõtte a hetest! A végén Krivó, Aki az elsõ félidõben kihagyta a büntetõt, most simán eltette Perics mellett, s egy pillanat alatt mindenki a nyakában termett. Majd odament a kislányához, s mint ha nem is élete egyik legjobb meccsét játszotta volna, megpuszilta gyermekét.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírek

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.