Ifjúsági és U23-as kajak-kenu vb - Két arany 5000 méteren, 40 éremmel zártak a magyarok Szegeden

Belföld, 2022.09.04

A magyarok öt érmet, közte két aranyat szereztek a vasárnap délutáni 5000 méteres versenyekben, így minden idők legjobb szereplésével 21 első, 13 második és 6 harmadik, azaz összesen kereken 40 dobogós hellyel zárták a Szeged melletti Maty-éren rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot.

A leghosszabb távon az ifjúsági kajakosoknál Nemes Réka nyerte a lányok versenyét, míg a fiúknál Aradi Álmos a második helyen végzett. Kenuban Zagyvai Borka életében először szerepelt nemzetközi versenyen ezen a távon, de így is sikerült megszereznie az ezüstérmet, Pálla Bálint pedig éppen csak lemaradt a dobogóról, negyedik lett.

Az idősebb korosztályban a felnőtt világ- és Európa-bajnok Kőhalmi Emese ezúttal is oktatófilmbe illő módon versenyzett, s győzött magabiztosan a kajakosoknál, míg a kenusoknál Kollár Kristóf harmadikként ért célba.

A másik magyar kenus, Molnár Csenge hatodik, a másik kajakos, Őry Zsombor Erős pedig a 21. helyet szerezte meg.

Az ötnapos vb-n 64 országból több mint 1100-an indultak.

Magyarország mindkét korcsoportban fölényesen végzett az éremtáblázat élén.