OGY - Krónika 2. rész (napirend előtt: munka törvénykönyve, ápolók, EP-választás)

Belföld, 2019.02.19

A Demokratikus Koalíció (DK) és az MSZP a munka törvénykönyvének módosításáról, a KDNP a magyar ápolók napjáról, a Fidesz pedig az európai parlamenti választásról beszélt kedden napirend előtt az Országgyűlésben.



DK: a kormányoldal nem bevándorlásellenes, hanem kivándorláspárti



Varju László (DK) a munka törvénykönyvének módosítását bírálva azt mondta: a "rabszolgatörvény" a nép elleni bűntett. Szerinte a kormányoldalt nem érdekli a magyar emberek érdeke, az, hogy az "európai magyarok" a szombatjukat is a munkahelyükön fogják tölteni, és nem látják a gyereküket, mert a rájuk kirótt 400 órát túlmunkát teljesítik. "Önök nem bevándorlásellenesek, hanem kivándorláspártiak" - fordult a kormánypárti képviselők felé a DK politikusa, mondván, hogy a kormány intézkedései már félmillió magyart elüldöztek, és most újabb tízezreket bocsátanak majd útjukra.

A képviselő szerint a kormányoldalnak meg kellene köszönnie, hogy az ellenzék fellép a rabszolgatörvény ellen.

Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára szerint az ellenzék kampánycélra használja a munka törvénykönyvének módosítását. Hangsúlyozta: a foglalkoztatási osztályok átalakításának célja, hogy munkavállalókat és a munkaadókat még közelebb hozza egymáshoz, annak érdekében, hogy a gazdaság teljesítménye javuljon.



KDNP: elismerés és a köszönet az ápolóknak



Nacsa Lőrinc (KDNP) a magyar ápolók napja alkalmából a Fidesz-KDNP nevében elismerését és a köszönetét fejezte ki az ápolóknak, akiket az egészségügy ellátórendszer pilléreinek nevezett. Elmondta: a kormány elismeri az ápolók áldozatos munkáját, hiszen 2016 és 2019 között átlagosan 65,5 százalékkal, a következő három évben pedig további 72 százalékkal növekszik a szakdolgozók bére, valamint folytatódik a "soha nem látott kórházfelújítási program és a nővérszállók felújítása is. A KDNP képviselője szerint ezt a munkát akkor lehet folytatni, ha nem olyan célokra kell költeni a pénzt, amire a magyar emberek már nemet mondtak. Hozzátette: látható, hogy Németország egyes tartományaiban például már többet költenek a bevándorlókra, mint az egészségügyre. Szerinte az európai parlamenti voksoláson két választás van: a bevándorláspárti magyar ellenzék, vagy a magyar embereket érdekeit előre helyező Fidesz-KDNP listája.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára szerint a 2010 előtti kormányok elbocsátásokkal értékelték az ápolók munkáját, az ottmaradók bérét pedig csökkentették, ezzel szemben, 2010 után emelkedett a szakdolgozók bére, és 8,5 milliárd forint értékben újítanak fel nővérszállókat, valamint ösztöndíjat biztosítanak az ápolói tanulmányok elvégzésére.

Az államtitkár arra is kitért, hogy felmérések szerint a "bevándorlási frontországokban", így Franciaországban, Olaszországban és Németországban is nőtt egyes fertőző betegségek megjelenésének aránya.



MSZP: a kormány nem védi meg a munkavállalókat



Varga László (MSZP) a Fidesz és a KDNP-t bírálta, mert szerinte a kormányoldal "rugalmasan kizsákmányolhatóvá" tette a magyar munkavállalókat, leépítette a munkavállalói érdekképviseleteket, a munka törvénykönyvének módosításával pedig 400 óra túlmunkát terhel a dolgozókra.

Szerinte a kormánynak a multicégekkel és a stratégiai partnereivel, így a Suzukival szemben is meg kellene védenie a magyar munkavállalókat és a szakszervezeti jogosítványokat, azonban ehelyett egy politikai színjátékot játszik, és egy szava nincs például a Suzukival szemben.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki kabinetiroda államtitkára azt mondta: az MSZP félrevezeti a magyarokat és hazugságokat állít a túlórákkal kapcsolatban. Az államtitkár álságos komédiának nevezte, hogy ellenzéki képviselők hétfőn elmentek egy olyan vállalathoz, ahol nem éltek a túlórakerettel. "Ne várják el se közintézményektől se a vállalatoktól, hogy a munkájukat az ellenzéki ötletfarsanghoz igazítsák" - fordult az ellenzéki képviselőkhöz.

Úgy vélte: a munka törvénykönyvének módosítása csak "ürügy a balhéra", mert ez az egész már az európai parlamenti választási kampány része. Frans Timmermans, a "bevándorlás támogató erők csúcsjelöltje", a "nyílt társadalom első számú lobbistája" az MSZP kongresszusi díszvendége volt - jegyezte meg az államtitkár, aki a "Jobbikkal való románc" miatt is bírálta az MSZP-t.



Fidesz: elutasítjuk a brüsszeli bevándorláspárti terveket



Böröcz László (Fidesz) arról beszélt, hogy a Fidesz és a KDNP következetesen elutasítja a brüsszeli bevándorláspárti terveket, amelyek a Soros-tervnek megfelelően bevándorlókontinenssé tennék Európát. A brüsszeli elit nem akar a terv megvalósításáról letenni, semmibe veszi az emberek véleményét - hangsúlyozta. Rámutatott: Frans Timmermans, a bevándorláspártiak csúcsjelöltje az MSZP-kongresszus vendége volt, és újra hitet tett a kötelező kvóta mellett, az MSZP pedig "állva tapsolta meg" "Soros György bizalmasát". Ugyanakkor rendkívül álságosnak nevezte, hogy Frans Timmermans azt nem zárta ki, hogy az MSZP a "zsidózó, cigányozó Jobbikkal együttműködjön".

Kijelentette: a májusi EP-választás tétje meg tudják-e állítani a Timmermans vezette bevándorláspárti erőket.

Dömötör Csaba államtitkár a kormány hétpontos családvédelmi akciótervéről szólva kijelentette: a kormányoldal az itt élő családokra akar több pénzt költeni, akik pedig kinyitnák a határokat, azok a bevándorlásra.

Szerinte Frans Timmermans az "ellenzéki tábor gondolatszponzora", aki "ropotpilóta üzemmódban támadja Magyarországot.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!