Vizes vb 2022 - Kós Hubert hatodik 200 méter vegyesen

Sport, 2022.06.22

Kós Hubert hatodik helyen végzett 200 méter vegyesen szerdán a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A 19 éves magyar versenyző, aki tavaly ugyanebben a medencében junior világcsúcsot úszott (1:56.99) az Európa-bajnokságon, 1:57.26 perces idővel csapott célba.

Az UTE sportolója - aki az ötödik idővel, 1:57.23 perccel került a döntőbe - nagyon bekezdett és ezúttal a pillangó és a hát után mellen nem maradt le riválisaitól. Ekkor még úgy tűnt, harcban lehet az éremért, azonban a gyorsra elfogyott az ereje és visszacsúszott.

Kós az M4 Sportnak elmondta, az utolsó ötven méteren mindent kiadott magából, egyáltalán nem hagyott semmit a távban. Hozzátette, a kezdést gyorsnak érezte, de erre mindenképpen szükség volt, ahogyan a mellúszást is meg kellett nyomnia, emiatt viszont a végére kevés ereje maradt, egyáltalán nem elégedetlen a hatodik hellyel.

Kós a vegyes zónáig már nem jutott el, rosszul lett és az orvosi csapat segítségére szorult.

A számot a franciák újdonsült szupersztárja, a 20 esztendős Léon Marchand nyerte, aki szombaton minden idők második legjobb úszásával nyert 400 méter vegyesen, kedden pedig a világcsúccsal győztes Milák Kristóf mögött második lett 200 méter pillangón.

Marchand a második francia férfi úszó, aki ebben a számban világbajnoki érmet nyert, 1998-ban édesapja, Xavier Marchand második volt.