Vizes vb - Adam Peaty hatalmas világcsúcsa 50 mellen, Financsek Gábor 43.

Fina - Vizes VB 2017, 2017.07.25

Financsek Gábor a 43. helyen végzett, így nem jutott döntőbe 50 méter mellen, míg a brit Adam Peaty hatalmas világcsúcsot ért el a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon kedden.

A 31 éves magyar versenyző az egyik legnépesebb számban - 85 induló - a hatodik előfutamban állt rajtkőre, egyéni csúcsától (27.99) jócskán elmaradva, 28.44 másodperces idővel a kilencedik helyen csapott célba, ezzel összesítésben a 43. lett.

"Nem sikerült úgy, ahogy terveztem, pedig a felkészülésem összeállt. Sajnos, a rajtra szétestem, már a beugrásom sem sikerült, 50 méteren pedig egy rossz rajt elég ahhoz, hogy így alakuljon a dolog" - nyilatkozta Financsek.

Az utolsó előfutamban a 100 méteren egy nappal korábban győztes Adam Peaty elképesztő, 26.10 másodperces világcsúcsot repesztett, több mint három tizedet faragott a két évvel ezelőtt Kazanyban felállított 26.42-es idejéből. Ez volt a második világcsúcs a Duna Arénában, a nyitónapon a svéd Sarah Sjöström a 4x100 méteres gyorsváltó első tagjaként úszta meg minden idők legjobbját.