Kvótareferendum - A Magosz a népszavazáson való részvételre és nemmel szavazásra kéri tagjait

Gazdaság, 2016.09.28

A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) elnöksége egyhangúlag a kvótanépszavazáson való részvételre és nemmel szavazásra kéri a szervezet tagjait, valamint felszólítja őket arra is, hogy tájékoztassák a környezetükben élőket az ellenőrizetlen bevándorlás veszélyeiről a gazdálkodókra.

Az elnökségi határozatot Jakab István, a Magosz elnöke ismertette az újságírókkal, a testület szerdai budapesti ülését követően. A Magosz elnöke felidézte, tavaly nyáron a Röszke környékén élő gazdák saját bőrükön tapasztalhatták meg, mit is jelent az ellenőrizetlen bevándorlás, amikor migránsok ezrei érkeztek naponta a térségbe, az ország déli határára. Az illegális bevándorlók hatalmas károkat okoztak a helyi gazdáknak, nemcsak a termést pusztították el, hanem többször még a tanyáikba is beköltöztek.

Hangsúlyozta, hogy a kötelező kvótára vonatkozó jogalkotási folyamat - minden ellenkező híresztelés ellenére - zajlik Brüsszelben. Ezért mindenkinek részt kell vennie a népszavazáson és nemmel kell voksolnia - mondta. Különösen fontos mindez azért is, mert nemcsak az idősebb, hanem a fiatal nemzedékek sorsáról is szól a népszavazás - jegyezte meg Jakab István.

Rámutatott: a gazdákat nemcsak az ellenőrizetlen betelepítés veszélyezteti, hanem az ellenőrizetlen élelmiszerek országba való beáramlása is, ami humán és állategészségügyi kockázatot is hordoz.

Jakab István kiemelte: a Magosz kéri a kormányt, hogy ne engedjen a brüsszeli bürokraták nyomásának. Hangsúlyozta, egy "erős nem", az egységes magyar kiállás nagyon fontos ebben az ügyben. Ezért arra kérte a vidéki embereket, gazdákat, hogy a voksoláson való részvételükkel és nem szavazatukkal álljanak ki a nemzet ügye mellett. Az erről szóló elnökségi állásfoglalást valamennyi Magosz-taghoz eljuttatják.

Elmondta, a Magosz elnöksége foglalkozott az unió és az Amerikai Egyesült Államok, valamint az unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi egyezmények megkötésével, a TTIP-pel és a CETA-val is. Az utóbbi tervezett szerződés már a parlament előtt van, de a Magosz elnöksége úgy ítélte meg, további egyeztetésekre van szükség. Két neuralgikus pontra hívta fel az elnökség a figyelmet, a választott (vállalati) bíróságok szerepére, illetve a GMO-mentesség fontosságára - mondta az elnök.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!