MÁV: három fővárosi elővárosi vonalon utaztak a legtöbben tavaly

Kék hírek, 2019.01.24

Csaknem 2,4 millióval nőtt a három legforgalmasabb vasútvonal utasszáma tavaly, a Budapest-Vác-Szob, a Budapest-Cegléd-Szolnok, valamint a Budapest-Székesfehérvár vasútvonalon összesen közel 34,6 millió ember utazott - közölte a MÁV-Start Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a Budapest-Vác-Szob vonalon a 2018-as utasszám 620 ezerrel haladta meg a 2017-est, megközelítve a 12,6 milliót. Ezzel átvette a legforgalmasabb vasútvonal címet az előző években vezető Budapest-Cegléd-Szolnok vonaltól.

A Budapest-Cegléd-Szolnok vonalon 300 ezerrel utaztak többen tavaly, mint az előző évben, az utasszám így 12,5 millióra nőtt.

A Budapest-Székesfehérvár vonalon a jelentős, csaknem másfél milliós növekedés oka, hogy a pályafelújítási munkák már nem zavarták a vonatközlekedést, a vonalon 2018-ban 9,4 millióan utaztak.

A legtöbb utas által használt két legnépszerűbb elővárosi szakaszon, a váci és a ceglédi vonalon 2019 végétől KISS emeletes motorvonatokat állít forgalomba a vasúttársaság - közölte a MÁV-Start.

A tíz legnépszerűbb magyarországi vasútvonalon az előzetes számok alapján összesen 74 millióan utaztak tavaly, ami 2,8 millióval haladja meg a 2017-es eredményeket. A három elővárosi vonal mellett a Budapest-Újszász-Szolnok, a Budapest-Cegléd-Debrecen-Nyíregyháza-Záhony, a Budapest-Hegyeshalom-Rajka, a Budapest-Tatabánya, a Budapest-Miskolc-Nyíregyháza, a Budapest-Esztergom és a Budapest-Hatvan volt a legforgalmasabb.

A közlemény szerint az elmúlt időszakban kialakított menetrendek, a jegyértékesítés korszerűsítése, a pályafejlesztések, a felújított kocsik és az új motorvonatok miatt az utóbbi években folyamatosan nőtt a MÁV-Start utasszáma országos szinten, a növekedés leginkább a nagy elővárosi forgalmat lebonyolító szakaszokon kiugró.

Az előzetes adatok alapján nőtt 2018-ban a teljesárú menetjegyek és dolgozói bérletek értékesítése. Tavaly már minden ötödik utas automatából, interneten vagy a Vonatinfó alkalmazásból vásárolta a jegyét.

Az utasszám adatokban nincsenek benne a jogszabály alapján díjmentesen utazók, például a 65 év felettiek, a 6 év alattiak, a határon túli magyarok, a díjmentesen utazó diákcsoportok, valamint a fővároson belül Budapest-bérletet használók.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!