A török elnök kezdeményezte a közösségi média széleskörű kontrollját

Külföld, 2020.07.01

Recep Tayyip Erdogan török elnök szerdán Ankarában bejelentette, hogy kezdeményezi a közösségi média széleskörű hatósági kontrollját, miután egyesek újszülött unokáját sértegették a Twitteren.

Erdogan videokapcsolaton keresztül intézett üzenetet a török kormánypárt tartományi elnökeinek találkozójához, de beszédét számos török hírtelevízió élőben közvetítette.

A török államfő leszögezte: elengedhetetlen, hogy keretek közé szorítsák a közösségi médiafelületeket, amelyeken elburjánzottak a hazugságok, a rágalmak, a személyiségi jogok elleni támadások és a jó hírnév elleni "merényletek".

Erdogan azt is nehezményezte, hogy az alkalmazásokat ellenőrző globális cégek a nyugati országoktól eltérően Törökországban vonakodnak képviseletet nyitni. Hangsúlyozta: mindent meg fognak tenni azért, hogy a szóban forgó vállalatok jogi és anyagi kérdések rendezése érdekében kapcsolattartói irodát nyissanak az országban.

Aláhúzta: nem fogadhatjuk el, hogy 83 millió török állampolgárnak meg legyen kötve a keze a "közösségi médiaterrorral" szemben.

Közölte: átfogó jogi szabályozáson dolgoznak, amelyet minél hamarabb a török parlament elé akarnak terjeszteni. A rendelkezés tartalmazni fogja a szolgáltatásokhoz való hozzáférés akadályozásának, valamint jogi és anyagi szankciók kivetésének lehetőségét - mutatott rá.

Erdogan veje, Berat Albayrak török kincstár- és pénzügyminiszter hétfő este Twitter-fiókján osztotta meg az örömhírt, hogy felesége, Esra Erdogan világra hozta negyedik gyermeküket, Hamza Salihot, Recep Tayyip Erdogan nyolcadik unokáját.

A török államfő szerdai beszédében emlékeztetett: a bejegyzés alatt tízezrek fejezték ki gratulációjukat és jókívánságaikat, de akadtak olyanok is, akik sértegették az újszülöttet. A török igazságszolgáltatás, valamint a biztonsági szervek már lépéseket tettek az ügyben, és az érintetteket felelősségre fogják vonni - tette hozzá.

Rámutatott: a közösségi média szerepet játszik abban, hogy az utóbbi években megsokasodtak a hasonló erkölcstelenségek. Kiemelte: a törökök egy erkölcsi és civilizációs mércével kiemelkedő nemzet unokái, gyermekei, amelyhez nem méltók az ilyen esetek.

"Törökország nem egy banánköztársaság" - nyomatékosította.

Az ankarai vezetés a korábbi években néhány alkalommal több közösségi médiafelület működését ideiglenesen blokkoltatta.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!