Osztrák jégkorongliga - Álomrajt után sima győzelem

Külföld, 2022.01.26

A Hydro Fehérvár AV19 úgy nyert 7-1-re a vendég cseh Znojmo ellen az osztrák jégkorongliga (ICEHL) szerdai mérkőzésén, hogy mindegyik találatot más játékos ütötte.

Álomrajtot vett a házigazda, amely vasárnap meglepetésre otthon kikapott a Magyar Kupa döntőjében az Erste Ligában szereplő Debrecentől. Most 44 másodperc után már 2-0 volt a Volán javára. A 4. percben szépített ugyan a Znojmo, a szünetre azonban visszaállt a kétgólos különbség.

A második harmadban tovább hengerelt a házigazda, amely a meccs derekán egyszer, a második pihenő előtti bő másfél percben pedig még kétszer betalált.

És nem volt vége, mert a záró játékrész 42. másodpercében már 7-1 lett, és így is zárult az összecsapás.

Osztrák liga (ICEHL):
Hydro Fehérvár AV19-Znojmo (cseh) 7-1 (3-1, 3-0, 1-0)
-----------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Nilsson (1.), Fournier (1.), Bartalis (14.), Magosi (29.), Shaw (39.), Atkinson (40.), Petan (41.)