Öttusa vk - Guzi Blanka 18. lett Kairóban

Külföld, 2020.02.28

Guzi Blanka a 18. helyen végzett az öttusázók idei első világkupa-versenyén, Kairóban. A pénteki női döntő másik magyar résztvevője, Alekszejev Tamara 27. lett.

Guzi a 200 méteres úszásban 2:26.37 perccel 33., vívásban pedig 13 győzelemmel és 22 vereséggel 29. volt. A lovaglás előtt a 33. helyen állt, de ebben a számban remekelt, csupán egy pontot vesztett, ami azt eredményezte, hogy az utolsó részverseny előtt a 23. pozíciót foglalta el. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásban aztán tovább javított, 12:28.89 perces eredménye a 11. legjobb volt, amivel öt hellyel előrébb tudott lépni.

Alekszejev fordított utat járt be. Úszásban 2:22.07 perccel a huszadik időt érte el, majd a körvívásban 22 ellenfelét győzte le és 13-tól kapott ki, amivel itt hatodik volt. A bónuszvívás során egy párharcot nyert meg, az ezért járó ponttal végül negyedikként zárta a vívást, összetettben pedig a nyolcadik helyen állt. Lovaglása viszont nem sikerült, a lehetséges 300-ból csak 244 pontot szerzett, emiatt visszaesett a 19. helyre. A kombinált számban pedig még hátrébb csúszott, 13:15.50-es ideje csupán a 32. volt.

Győzött a brit Joanna Muir, mellé a dobogóra két orosz versenyző állhatott fel.

A szerdai selejtezőből, a közel 80 fős mezőnyből Földházi Zsófia és Réti Kamilla nem jutott a legjobb 36 közé.

...27. Alekszejev Tamara 1248

Szombaton a férfiak döntőjét rendezik, vasárnap pedig a vegyes váltók küzdenek egymással.

A vk-sorozat március végén Szófiában folytatódik, ahol pár nappal később, április első hetében még egy viadalra sor kerül. A negyedik verseny Budapesten lesz április, május fordulóján, majd május közepén következik a döntő - jelen állás szerint - Szöulban.

Az olimpiára idén közvetlenül már csak a világbajnokságon lehet kvótát szerezni - a nőknél és a férfiaknál is hármat -, majd az ötkarikás mezőnyt a világranglistáról töltik fel. A kedvező pozíció kiharcolásához leginkább jó vk-eredményekkel, illetve sikeres vb-szerepléssel nyílik esély.

A magyarok közül eddig Kovács Saroltának és Demeter Bencének van kvótája.