Szlovák újságíró-gyilkosság - Kuciak utolsó cikkének több szereplőjét őrizetbe vette a rendőrség

Külföld, 2018.03.01

Összesen hét személyt vett őrizetbe a szlovák rendőrség csütörtökön egy reggel kezdődött, több kelet-szlovákiai helyszínen tartott razzia során, amelyre az élettársával együtt meggyilkolt tényfeltáró újságíró, Ján Kuciak ügyében indított nyomozás keretében került sor - jelentette be Tibor Gaspar országos rendőrfőkapitány kassai sajtótájékoztatóján. Az őrizetbe vett személyek közül többet név szerint említ az a cikk, amely a meggyilkolt újságíró utolsó írásaként szerdán jelent meg.

A két kelet-szlovákiai városban, Nagymihályban (Michalovce) és Tőketerebesen (Trebisov) több helyszínen, magánházakban és cégeknél tartott razzia során őrizetbe vették és kihallgatták azt az Antonino Vadalát is, akinek neve a kalábriai 'ndrangheta maffiához állítólag közel álló személyek szlovákiai megjelenésével, ott végzett gazdasági tevékenységükkel, illetve kapcsolati hálózatukkal és politikai kötődéseikkel foglalkozó cikkben többször is megjelenik.

A többi őrizetbe vett személy szintén olasz, közülük ketten Antonino Vadala közvetlen rokonai, egyikük a testvére, Bruno Vadala, a másik pedig unokatestvére, Pietro Catroppa. Az őrizetbe vetteknek sajtóközlések szerint több évre visszamenőleg jelentős, mezőgazdasággal összefüggő üzleti érdekeltségeik vannak Szlovákiában.

Az őrizetbe vett személyeknek - akik közül a legfiatalabb 26, a legidősebb pedig 62 éves - jelenleg a kihallgatása zajlik - mondta el a rendőrfőkapitány, aki szerint a házkutatások során iratokat, több számítógépet és két legálisan tartott fegyvert is lefoglaltak.

Tibor Gaspar a nyomozás eddigi megállapításaira hivatkozva elmondta: mostanra valószínűleg kizárható, hogy a nagymácsédi kettős gyilkossághoz köze lenne annak a kábítószeres bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható két személynek, akiket szerdán állítottak elő, miután kiderült róluk, a múlt héten pénteken arról egyezkedtek, hogy "fegyverekkel mennek Nagymácsédra." A rendőrfőkapitány cáfolta azokat a sajtóközléseket, hogy az ügyben a szlovák rendőrség elzárkózna a külföldi bűnüldöző szervektől kapott számos segítségnyújtási ajánlattól. Rámutatott: amellett, hogy kapcsolatba léptek a cseh és az olasz bűnüldöző szervekkel és az Europol szakértőivel, az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és az Egyesült Királyság is felajánlotta segítségét.
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!