Tekvondó Eb - Patakfalvy Luca ötödik lett

Külföld, 2018.05.11

Patakfalvy Luca az ötödik helyen végzett az oroszországi tekvondó Európa-bajnokságon, Kazanyban.

A hazai szövetség pénteki beszámolója szerint az 53 kilogrammos Patakfalvy Luca a legjobb 16 között a dán Sarah Malykkével vívta első Eb-mérkőzését a felnőttek között, s bár az első, illetve utolsó menet egyáltalán nem hozott pontot, a másodikban a magyar tekvondós 5-0 arányban jobbnak bizonyult. Így készülhetett a negyeddöntőre, amelyben egyenrangú ellenfele volt a szerbek olimpiai ezüstérmesének, Tijana Bogdanovicnak. A három menetben nem esett érvényes találat és a hosszabbítás sem hozott döntést. Ilyenkor a számítógép összesíti a találatokat - amelyek nem értek pontot -, és ez alapján hirdetnek győztest. Ebből az összevetésből a szerb jött ki jobban, így ő került elődöntőbe, Patakfalvy pedig ötödik lett.

Az 57 kilogrammos Kotsis Edina a legjobb 32-ből akciódús mérkőzésen 9-9 után több, pontot nem érő találattal jutott tovább a ciprusi Anna Maria Antoniouval szemben. A nyolcaddöntőben viszont 16-5-re kikapott a horvát Bruna Vuletictől, ezzel kilencedik lett.

A csütörtöktől vasárnapig tartó Európa-bajnokság harmadik napján Patakfalvy Csenge (62 kg) lesz érdekelt.