Vívó Eb - Nincs magyar a 32 között férfi tőrben

Külföld, 2019.06.17

Egyik magyar férfi tőrözőnek sem sikerült a legjobb 32 közé jutnia a düsseldorfi vívó Európa-bajnokságon.

A legközelebb ehhez Dósa Dániel állt, aki két tussal kapott ki az osztrák Johannes Poscharnigtól úgy, hogy az asszójuk nagy részében vezetett. Az első három perc lejárta előtt nem sokkal 9-6-os előnyben volt, a pihenőig azonban egyre zárkózott fel ellenfele. Az osztrák 10-10 után vette át a vezetést, majd 13-10-re ellépett, s bár Dósa innen még egyenlített, az utolsó két tust Poscharnig adta.

A csoportkört a magyarok közül legjobb eredménnyel záró Mészáros Tamás 7-7-ig tartotta a lépést a georgiai Lasa Galuasvilivel, végül hét találattal kikapott. Akárcsak Németh András Alessio Foconitól, pedig sokáig ő is jól állt, vezetett is a tavaly egyéniben és csapatban világbajnok olasz tőröző ellen.

Mészáros 34., Dósa 37., Németh 58., a negyedik magyar, Mátyás Bálint pedig 63. lett.