Férfi kézilabda BL - Ismét elmaradt a Szeged-Flensburg mérkőzés

Pick Szeged, 2021.02.28

Koronavírusos eset miatt elmaradt a MOL-Pick Szeged és a Flensburg-Handewitt vasárnap délutánra tervezett mérkőzése a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A két pontot 10-0-s gólkülönbséggel a német csapat kapta.

Pick Szeged küzdőtér A magyar klub honlapjának beszámolója szerint a stáb egyik tagjának lett pozitív a koronavírustesztje. A MOL-Pick Szeged Zrt. igazgatóságának elnöke, Szűcs Ernő Péter a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában elárulta, hogy a vezetőedzőnek, Juan Carlos Pastornak a Covid-tesztje lett pozitív, és a mesternek nincsenek tünetei.

Bár a csapat és a stáb minden más tagjának tesztje negatív, az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) azonnali döntést hozott, és törölte - vagyis nem elhalasztotta - a mérkőzést. A győzelemért járó két pontot az EHF döntése értelmében a vétlen csapat, tehát a Flensburg kapta 10-0-s gólkülönbséggel.

A mérkőzést eredetileg október 29-én rendezték volna, de koronavírusos esetek miatt a Szeged kérésére akkor is el kellett halasztani. Az egyelőre hat győzelemmel és hét vereséggel az A csoport negyedik helyén álló szegediek jövő csütörtökön a Paris Saint-Germain otthonában zárják a BL csoportkörét.

A Veszprém jövő szerdán a HBC Nantes elleni, hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört, és mivel biztosan második lesz, az A csoport hetedik helyezettjével találkozik a nyolcaddöntőben.

Csoportállások:

A csoport:

---------
1. Lomza Vive Kielce (lengyel) 19 pont/13 mérkőzés (414-383), 2. Flensburg-Handewitt (német) 19/13 (310-308), 3. Paris Saint-Germain (francia) 15/12, 4. MOL-Pick Szeged 12/13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 11/12, 6. FC Porto (portugál) 10/12, 7. Vardar Szkopje (északmacedón) 9/13, 8. Elverum HB (norvég) 5/12

B csoport:

---------
1. Barcelona (spanyol) 26 pont/13 mérkőzés, 2. Telekom Veszprém 19/13, 3. Aalborg HB (dán) 14/13 (397-401), 4. Motor Zaporizzsja (ukrán) 14/13 (355-369), 5. THW Kiel (német) 12/12, 6. HBC Nantes 11/13, 7. RK Celje PL (szlovén) 6/12, 8. PPD Zagreb (horvát) 0/13