Férfi kézilabda NB I - A Szeged kilenc góllal nyert Balatonfüreden

Pick Szeged, 2021.03.07

A MOL-Pick Szeged 35-26-ra győzött a Balatonfüred vendégeként a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Mol-Pick Szeged - Balatonfüredi KSE A szegediek közül Nik Henigman, Borut Mackovsek, Luka Stepancic és Bánhidi Bence sérülés, Juan Carlos Pastor vezetőedző koronavírus-fertőzés miatt nem tarthatott a csapattal. Joan Canellas, Bogdan Radivojevic és Martin Stranovsky hiányzását klubjuk nem indokolta.

Az ugyancsak tartalékos hazaiak egyszer sem vezettek a mérkőzésen, de a 14. percig jól tartották magukat (9-9), ám a szegediek az első félidőt végül négy, a másodikat pedig öt góllal megnyerték, és magabiztos győzelmet arattak.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek válogatott balátlövője, Bodó Richárd volt, aki mind a kilenc lövését gólra váltotta. Csapattársa, Mario Sostaric nyolc találatig jutott.