Férfi kézilabda BL - Fontos győzelmet aratott a Szeged

Pick Szeged, 2014.10.18

A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen a második félidőben sziporkázó MOL-Pick Szeged 34-24-re legyőzte a vendég svájci Schaffhausent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, így őrzi második helyét a csoportban.

Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen - 2014.10.18.
  • Férfi BL, 4. forduló:

D csoport:
MOL-Pick Szeged - Schaffhausen (svájci) 34-24 (16-13)

legjobb dobók: Bombac 11, Prodanovic 6, Balogh 5, illetve Jurca 7, Pendic 5

Két szegedi góllal kezdődött a fontos összecsapás, majd egyenlített a Schaffhausen, ettől kezdve pedig fej fej mellett haladtak a csapatok. Bombac - aki hétszer volt eredményes az első félidőben - remek sorozata után 9-6 lett az állás, mivel nem csökkent a különbség, 11-8-nál időt kértek a svájciak. Ettől ugyan feljavult a játékuk, ám a Szeged is rendezte sorait, így elhúzott 14-10-re. Következett egy újabb magyar hullámvölgy (14-13), a szünet előtti hajrá azonban ismét jól sikerült a hazaiaknak.

A második félidőt szenzációsan nyitották a Tisza-partiak, nyolc és fél percig nem kaptak gólt, így már 20-13-ra is vezettek. Negyedórával a vége előtt, 23-17-nél még egyszer időt kért a Schaffhausen, hátha a maga javára tudja fordítani az összecsapást. A közönség által feltüzelt szegediek lendülete azonban nem tört meg, sőt, a végén szinte gálaelőadást tartottak.

A BL-ben most közel egy hónapos szünet lesz, a Szeged november 16-án a Nagy Kornéllal felálló francia Dunkerque-et fogadja.