Férfi kézilabda BL - Fontos szegedi győzelem

Pick Szeged, 2014.11.22

A Mol-Pick Szeged helyenként remek, összeszedett játékkal 25-24-re nyert a francia Dunkerque otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hatodik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett afelé, hogy csoportjának első vagy második helyén végezzen.

Pick Szeged - Dunkerque - Mindegia
  • Eredmény, 6. forduló:

D csoport:
Dunkerque (francia) - Mol-Pick Szeged 24-25 (12-15)

szegedi gólszerzők: Bombac 4, Balogh 3, Källman 3, Mindegia 3, Ancsin 3, Zubai 3, Vranjes 2, Parrondo 2, Prodanovic 1, Blazevic 1

A két csapat múlt vasárnap Szegeden találkozott, akkor a jól hajrázó hazaiak 23-21-re nyertek elsősorban Balogh nyolc góljának és a remek védekezésnek köszönhetően. Most Ilyés combsérülése miatt nem vállalta a játékot.

Remekül kezdett a Tisza-parti gárda, Balogh góljaival 4-1-re ellépett, majd Bombac is csatlakozott hozzá, így a 10. percben 3-7-nél időt kért a Nagy Kornéllal felálló Dunkerque. A hazaiak játéka feljavult ugyan, de támadásban változatlanul gyors volt a vendégcsapat és tartotta előnyét. Igazi csapatmunka volt, hiszen nem egy-két játékos vállalkozott sokat, hanem szinte mindig más. A szünet előtti hajrá a franciáknak sikerült jobban, felzárkóztak 15-12-re.

A fordulást követően a hazaiak feljöttek 15-14-re. A Szeged azonban ismét magához tért, hatékony lett a támadójáték, és jól zárt a védőfal. Ancsin közben meglőtte 100. BL-gólját, majd a Dunkerque büntetőt rontott. Az utolsó tíz perc 22-19-es szegedi előnyről, ám emberhátránnyal indult. Ezt sikerült kivédekezni, majd amikor a vendégek kerültek létszámfölénybe, 25-21-re elhúztak. Wyszomirski újabb hétméterest hárított, de minden erejét összeszedte a Dunkerque és három perccel a vége előtt 23-25-re jött fel. Időt kért a Szeged, majd a hazai együttes is.

Vranjes megkapta a harmadik kiállítását, ám a hajrában csak egy gólt tudott dobni a Dunkerque, így meglett a remélt két pont.

A Szeged legközelebb szerdán lép pályára Kijevben, akkor az ukrán Motor Zaporizzsja lesz az ellenfele.

Csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci)-Motor Zaporizzsja (ukrán) 32-37 (14-18)

Vasárnap játsszák:
Kielce (lengyel)-Aalborg (dán) 15.15

Az állás: 1. Kielce 10 pont/5 mérkőzés (155-136), 2. Szeged 10/6 (169-157), 3. Aalborg 5/5, 4. Zaporizzsja 4/6, 5. Schaffhausen 3/6, 6. Dunkerque 2/6