Férfi kézilabda BL - Kettős győzelemmel negyeddöntős a Szeged

Pick Szeged, 2015.03.23

Nagy bravúrt vitt véghez a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata azzal, hogy kettős győzelemmel búcsúztatta a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a világ legerősebb pontvadászatában, a német Bundesligában az aranyéremért hajtó Rhein-Neckar Löwent.

Pick Szeged - Rhein Neckar Löwen - 2015.03.22. Az MKB-MVM Veszprém már szombaton kivívta a továbbjutást, így a keddi, bécsi sorsoláson akár össze is kerülhet a két magyar együttes.

• Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:
MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 31-29 (16-13)
gól: Bombac 9/4, Balogh 8/1, Källman 3, Vranjes 3, Robledo 3, Parrondo 2, Ilyés 1, Ancsin 1, Zubai 1
A legjobb RN-góldobó: Gensheimer 11

Továbbjutott: a Szeged, kettős győzelemmel, 65-59-es összesítéssel.

A mannheimi összecsapáson szinte végig remekelt a Tisza-parti együttest, és 34-30-ra nyert.

A szegedi visszavágón a vendégek megpróbálták gyorsítani a játékot, ráadásul rendkívül agresszívan védekeztek, így a 10. percben már 7-4-re vezettek. Balogh és Källman találataival előbb egyenlített, majd emberelőnyben a vezetést is átvette a Szeged. Csakhogy a házigazda is megfogyatkozott, ekkor a Rhein-Neckar fordított. Vranjes - aki az első felvonáson eltiltása miatt hiányzott - góllal mutatkozott be, erre időt kértek a mannheimiek. A Szeged azonban lendületben maradt, főleg Balogh volt elemében, és a szünetre - mivel a Löwen hét percig nem talált be - tovább nőtt az előny.

A második játékrész elején Parrondo - az első meccs egyik hőse - büntetőt rontott, az őrült rohanásban lévő vendégek pedig a 37. percben megint utolérték (18-18), majd "e is hagyták" riválisukat (18-19). Időt kért a Tisza-parti alakulat, amelyet spanyol kapusa, Sierra lendített át a holtponton nagyszerű védéseivel. Ezt követően sorozatban négyszer talált be a Szeged, és kétgólos előnyre (23-21) tett szert.

A folytatásban felváltva estek a gólok, ami a hazaiaknak kedvezett. Az 54. percben, 27-25-nél, azaz összesítésben mínusz hatgólos hátrányánál még egyszer időt kért a német gárda, hátha sikerül feltámadnia, de rengeteget hibázott, így nem volt esélye.

A tavaly EHF Kupát nyert szegediek célja az volt, hogy a nyolc közé kerüljenek a BL-ben, azonban a nyolcaddöntőben mutatott játék alapján merészebb álmokat is szövögethetnek.

Ezzel az is eldőlt, hogy egyedül Magyarország ad két csapatot a negyeddöntőbe.