Férfi kézilabda BL - Kikapott a Szeged Szkopjéban

Pick Szeged, 2015.09.27

A második félidőben sok hibával játszó Szeged 27-23-ra kikapott Szkopjéban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

B csoport, 2. forduló:
Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 27-23 (11-11)
--------------------------------------------------------

Az első két gólt a hazaiak dobták, majd 3-2 után újból az ő pillanataik következtek. Szűk negyedóra elteltével már 7-4-re vezetett a Vardar, de ezt követően tíz percig nagyon jól zárt a szegedi védelem, így sikerült fordítani 8-7-re. A macedónok büntetőt is rontottak, ugyanakkor a kapusokra nem lehetett panasz: Sterbik és Sierra remekelt. A hazaiak hálóőre csak Källman ellen nem mehetett biztosra, a szegediek svéd légiósa négy kísérletből négyszer volt eredményes.

A második félidő rosszul kezdődött a Szegednek, gyorsan háromgólos hátrányba került, majd az időkérés sem igazán segített. Egy kivédekezett emberhátrányt követően állandósult a különbség, mert bár lehetőség adódott a felzárkózásra, Bombac fontos pillanatban hétméterest hibázott.

A folytatásban egyértelműen a macedónok játszottak fölényben, biztosan őrizték előnyüket. Ráadásul Källman megsérült, nem tudta végigjátszani az összecsapást. A találkozó utolsó momentumaként Bombac csúnyán fölé lőtt egy időntúli büntetőt.

A nap másik mérkőzésén:
Kolding (dán) - Rhein-Neckar Löwen (német) 18-30 (8-12)

Szombaton játszották:
Kielce (lengyel)-Montpellier (francia) 30-23 (12-11)
Barcelona (spanyol)-Kristianstad (svéd) 34-32 (17-16)

Az állás: 1. Rhein-Neckar 4 (52-39), 2. Vardar 4 (57-48), 3. Kielce 2 (60-54), 4. Kristianstad 2 (65-60), 5. Barcelona 2 (55-54), 6. Szeged 2 (54-57), 7. Montpellier 0 (48-60), 8. Kolding 0 (44-63)