Férfi kézilabda BL - Lemaradt a négyes döntőről a Szeged

Pick Szeged, 2015.04.19

Nem jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Szeged, mivel a Kiel elleni negyeddöntős párharcának visszavágóján nyolc góllal kikapott.

MOL-PICK Szeged - Kiel - 2015.04.12. A magyar csapat az első mérkőzésen kettővel nyert, vagyis előnye nem volt elég a Final Fourhoz.

• Férfi BL, negyeddöntő, visszavágó:
THW Kiel (német) - MOL-Pick Szeged 31-23 (18-10)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó, Kiel, Sparkassaen-Arena. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok).
Kiel: Palicka - Sprenger 1, Weinhold 1, Hansen 3, Jicha 8, Palmarsson 2, Lundström 2. Csere: Ege, Sonne (kapusok), Vujin 7/1, Wiencek 4, Duvnjak 2, Canellas 1/1, Weinhold, Vezetőedző: Alfred Gislasson.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics, Ancsin 2, Bombac 2/1, Zubai 3, Robledo 1, Källman 5. Csere: Wyszomriski (kapus), Blazevic, Parrondo 2/1, Balogh 3, Ilyés 1, Vadkerti, Vranjes 3, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 5/2.

Az már a sorsoláskor egyértelmű volt, hogy a Tisza-partiak az egyik legerősebb ellenfelet kapták, miután az előző körben búcsúztatták a Bundesliga másik élcsapatát, a Rhein-Neckar Löwent. Ezúttal a német élvonal éllovasa, a háromszoros (2007, 2010, 2012) BL-győztes Kiel került az útjukba, amelyet a múlt héten nagyszerű játékkal 31-29-re legyőztek.

Kielben viszont gyorsan kiderült, hogy ezúttal egészen más mérkőzést játszik a két csapat. A hazaiak az 5. percre ledolgozták hátrányukat (3-1), majd sorozatban érték el góljaikat, miközben a szegedieknek alig jött be valami. A német együttes nagyon masszívan védekezett, a magyarok szinte nem is tudtak tiszta lövőhelyzetekig jutni, a Kiel pedig gyors támadásokkal egyre tetemesebb előnyre tett szert. A 11. percben már 7-2 volt az állás, majd a 18.-ra nyolcgólosra nőtt a különbség (12-4). Ettől kezdve nagyjából felváltva estek a találatok, s bár egy perccel a félidő vége előtt már kilenccel vezettek a hazaiak (18-9), a szünetre nyolccal vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elején felcsillant a remény a felzárkózásra, de 20-13-as állásnál Zubai ziccert, Balogh pedig hétméterest hibázott, majd megint nőtt a különbség (22-13). Érdemi változás nem állt be a játékban, legalábbis a Szegedben nem volt annyi, hogy közelebb férkőzzön a remek napot kifogó ellenfeléhez. Ugyanakkor küzdött, hajtott, ennek eredményeként pedig döntetlenre hozta a második félidőt, s bár lemaradt a Final Fourról, már a negyeddöntős szerepléssel, illetve a Kiel otthoni legyőzésével sikert ért el.

Korábban:
MKB-MVM Veszprém - PSG (francia) 34-28 (16-12)

Továbbjutott: a Veszprém, 58-52-es összesítéssel
Kielce (lengyel)-Vardar Szkopje (macedón) 33-31 (16-14)

Tj.: a Kielce, kettős győzelemmel, 55-51-es összesítéssel

Szombaton játszották:
Barcelona (spanyol)-Croatia Zagreb (horvát) 43-21 (23-10)

Tj.: a Barcelona, kettős győzelemmel, 68-44-es összesítéssel

A párharcok győztesei vehetnek részt a Final Fourban, melyet május 30-án és 31-én rendeznek Kölnben. Az elődöntő sorsolását kedden délben tartják.