Férfi kézilabda BL - Szegedi siker Celjében

Pick Szeged, 2016.11.13

A Szeged fontos két pontot szerzett Celjében a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hatodik fordulójában.

Kézilabda
FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

• B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
CELJE PL (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 25–31 (15–16)
Celje, 3000 néző. V: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
CELJE: Lesjak – Gal Marguc 4 (2), Babarskas 1, JANC 4, Zarabec 2, Poteko 2, L. ZVIZEJ 5. Csere: Gajic (kapus), Mackovsek, Malus 4, Razgor 2, Kodrin 1, Beciri. Edző: Branko Tamse
SZEGED: Sierra – P. Rodríguez, Buntic 2, Skube 3, BÁNHIDI 5, GORBOK 6, KÄLLMAN 4. Csere: SEGO (kapus), Blazevic, Goncalves, BALOGH ZS. 6 (3), Sostaric 2, Obranovic 1, Bóka, Zubai 2, Gaber. Edző: Carlos Pastor

Kiállítás: 8, ill. 18 perc
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3

Balogh Zsolt hétméteresével a Szeged szerzett vezetést, majd az első félidőben végig kézben tartotta a párharcot, többször is kétgólos előnybe került, míg a hazai csapat csak egyenlíteni tudott időnként. Ezzel együtt huzamosabb ideig a magyar együttes sem játszott jól, szép megoldások után rendszerint hibák következtek, ezért nem tudott meglépni a szünetig.

A második félidő első felében maradt a szoros állás, de aztán javult a szegediek védekezése, ennek eredményeként a 46. percre négy gólra nőtt az előnyük. A folytatásban ezt taktikus játékkal őrizték, és a hajrában még rá is tettek. A magyar csapatban Balogh és Szergej Gorbok volt a legeredményesebb hat-hat góllal, az ellenfélből sem dobott senki ennyit.

A Celje egyszer sem vezetett a mérkőzés során.

A Pick Szeged jövő szombaton Svédországban, a Kristianstad vendégeként lép pályára.