Férfi kézilabda NB I - Otthon győzte le a Veszprém a Picket

Pick Szeged, 2016.05.14

A címvédő MVM Veszprém hazai pályán egy góllal legyőzte az alapszakaszgyőztes Mol-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

K&H férfi kézilabda liga - MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged A vendégek remekül kezdték a mérkőzést, villámgyorsan négygólos előnyre tettek szert (1-5), a lassan formába lendülő hazaiak csak a 20. percben tudtak egyenlíteni (9-9). A szünetre egygólos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, ám a 41. percre már három góllal vezetett a Veszprém (22-19). A véghajrá azonban szoros lett, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott a Szeged, ám sem akcióból, sem időntúli szabaddobásból nem tudott betalálni, így a Veszprém nagy csatában megnyerte a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos találkozót.

A Szeged-Veszprém meccset jövő hét szombaton rendezik.