Férfi kézilabda BL - Szegedi vereség a címvédő Kielce otthonában

Pick Szeged, 2017.02.26

A MOL-Pick Szeged 28-24-re kikapott a címvédő Vive Tauron Kielce vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap.

Ez volt a magyar csapat harmadik mérkőzése és harmadik veresége idén a BL-ben, ugyanis a téli szünet után a fehérorosz Meskov Breszt és a macedón Vardar Szkopje is legyőzte.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 12. forduló, B csoport:
Vive Tauron Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 28-24 (13-14)
------------------------------------------------------------
a Szeged gólszerzői: Gorbok 6, Balogh Zs. 4, Skube, Obranovic 3-3, Källman, Gaber, Buntic 2-2, P. Rodríguez, Bánhidi 1-1

A két szurkolótábor remek kapcsolatát mutatja, hogy a kezdés előtt a csapatokat közös koreográfiával köszöntötték, amely teljesen beborította az egyik lelátót. "Nincs hatalom, ami megoszthat minket" - állt a feliraton a lengyel-magyar baráti viszonyra utalva.

A horvát Manuel Strlek három góljával kezdődött a találkozó (3-1), amelyet az európai szövetség a hét mérkőzésének választott. Az ekkor megszerzett előnyét egy ideig magabiztosan őrizte a Kielce, mert a vendégek több nagy ziccert is kihagytak, és hat percen keresztül képtelenek voltak betalálni (7-5).

A szegediek némileg lassítani tudták a játékot, hatékonyabbá tették a védekezésüket, hibázásra kényszerítették a hazaiakat, ennek köszönhetően a 19. percben először vezettek (9-10). Nagy csatát, de kevés gólt hozott az első félidő hajrája, amelynek végén egy találattal a magyar együttes állt jobban (13-14).

A szünet után növelte, majd egy ideig őrizte előnyét a Szeged (18-20), ám ezt követően több mint hat percig nem szerzett gólt, és ezalatt a szigorúan védekező lengyelek fordítottak (22-20). A vendégek csak a végjátékban tudtak elmozdulni a holtpontról, de akkor már nem volt esélyük a magabiztosan vezető Kielcével szemben.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak spanyol beállója, Julen Aguinagalde volt, aki mind a nyolc kísérletét gólra váltotta.

A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17, 3. Vive Tauron Kielce 16, 4. MOL-Pick Szeged 13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12, 6. PPD Zagreb (horvát) 7 (288-309), 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 7 (341-370), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6

szombaton játszották:
A csoport: Telekom Veszprém-Orlen Wisla Plock (lengyel) 31-25 (18-14)

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12 (380-334), 3. Telekom Veszprém 14/12, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Wisla Plock 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/11

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.