Atlétikai Szuper Liga döntő - Nincs újabb vb-szintes

Sport, 2019.09.01

Márton Anita 18,08 méterrel nyerte a női súlylökést a budapesti atlétikai Szuper Liga döntő második napján.

Az MTK Lantos Mihály Sportközpontjában a magyar atlétika első világbajnoka diszkoszvetésben is a legjobbnak bizonyult - a magyar szövetség eredményközlője szerint.

Nem sikerült a világbajnoki szinthez (81,75 m) közelebb kerülnie Rivasz-Tóth Norbertnek, aki 80,18 méterrel győzött férfi gerelyhajításban.

Ugyancsak a vb-indulásért állt rajthoz sérülése után Kazi Tamás, aki második helyen ért célba (1:51.00 p) Vindics Balázs (1:50.72 p) mögött 800 méteren. A dohai részvételhez 1:45.80 perc kell.

Kalapácsvetésben az Európa-bajnoki bronzérmes Halász Bence 76,88 méterrel nyert klubtársa, a londoni olimpiai bajnok Pars Krisztián (75,41 m) előtt.

A Dr. Spiriev Bojidar által készített IAAF pontérték táblázat alapján a Szuper Liga döntő legjobb férfi és női eredményt elérő atlétája lett az abszolút győztes. Idén a 110 m gáton első, ismét vb-szinten belül futó Szűcs Valdó, valamint a 3000 m akadály újdonsült országos csúcstartója, az olimpiai és vb-szintet elérő Kácser Zita érdemelte ki ezt a címet.