Bajnokok Ligája - Háromgólos Chelsea-siker az AC Milan ellen

Sport, 2022.10.05

(MTI/Reuters) - A Chelsea házigazdaként a vártnál simábban, 3-0-ra győzött az AC Milan ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.

A londoniak fölényét mutatja, hogy a lövések aránya 10-3 volt a javukra, a nyolc játékosát sérülés miatt nélkülözni kénytelen vendégcsapat pedig csak egyszer találta el ellenfele kapuját. A milánóiak huszadik alkalommal játszottak BL-meccset Angliában, de csak egyszer tudtak nyerni.

A címvédő Real Madrid továbbra is százszázalékos, mivel hazai pályán 2-1-re nyert az ukrán Sahtar Donyeck ellen. A vendégek találatát a Ferencvárostól augusztusban távozott Olekszandr Zubkov szerezte.

A Manchester City ugyancsak házigazdaként 5-0-ra verte a dán FC Köbenhavn együttesét, és szintén százszázalékos maradt. A norvég Erling Haaland két góllal járult hozzá a sikerhez, pedig csupán egy félidőt töltött a pályán.

A H csoportban a Juventus megszerezte első pontjait az izraeli Makkabi Haifa legyőzésével, a Paris Saint-Germain viszont pontokat veszített, ugyanis 1-1-es döntetlenre végzett a Benfica otthonában.

Eredmények, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:
Chelsea (angol)-AC Milan (olasz) 3-0 (1-0)
-------------------------------------------
gólszerzők: Fofana (24.), Aubameyang (56.), James (62.)

FC Salzburg (osztrák)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (0-0)
---------------------------------------------------
g.: Okafor (71., tizenegyesből)

Az állás: 1. Salzburg 5 pont, 2. Chelsea 4 (4-2), 3. AC Milan 4 (4-5), 4. Dinamo Zagreb 3

F csoport:
Real Madrid (spanyol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-1 (2-1)
------------------------------------------------------
g.: Rodrygo (13.), Vinícius Júnior (28.), illetve Zubkov (39.)

RB Leipzig (német)-Celtic FC (skót) 3-1 (1-0)
---------------------------------------------
g.: Nkunku (27.), André Silva (64., 77.), illetve Jota (47.)

Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Sahtar Donyeck 4, 3. RB Leipzig 3, 4. Celtic FC 1

G csoport:
Manchester City (angol)-FC Köbenhavn (dán) 5-0 (3-0)
-----------------------------------------------------
g.: Haaland (7., 32.), Khocholava (39., öngól), Mahrez (55., tizenegyesből), Álvarez (76.)

Sevilla (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 1-4 (0-3)
g.: en-Nesziri (51.), illetve Guerreiro (6.), Bellingham (41.), Adeyemi (43.), Brandt (75.)

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Borussia Dortmund 6, 3. Sevilla 1 (1-8), 4. FC Köbenhavn 1 (0-8)

H csoport:
Juventus (olasz)-Makkabi Haifa (izraeli) 3-1 (1-0)
g.: Rabiot (35., 83.), Vlahovic (50.), illetve David (75.)

Benfica (portugál) - Paris Saint-Germain (francia) 1-1 (1-1)
----------------------------------------------------------
g.: Danilo (41., öngól), illetve Messi (22.)

Az állás: 1. PSG 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (5-2), 3. Juventus 3, 4. Makkabi Haifa 0