Birkózó Eb - Andrási József kiesett

Sport, 2021.04.25

A kötöttfogásúak 60 kilogrammos kategóriájában szereplő Andrási József a vigaszágon is kikapott, így kiesett a varsói birkózó Európa-bajnokságon.

A magyar sportoló szombaton a negyeddöntőben technikai tussal veszített a világ és Európa-bajnok orosz Szergej Jemelinnel szemben, aki viszont az elődöntőben is nyert, így a vigaszágra segítette Andrásit.

A vasárnapi folytatásban a lengyel Grzegorz Kunkel volt az ellenfele a BHSE kötöttfogásújának. A meccs első menetében a magyar intése után a lengyel került 1-0-s előnybe, majd a második elején egy kiléptetéssel 2-0-ra növelte előnyét. A folytatásban Andrási minden megpróbált, kockáztatott, de Kunkel a hajrában megkontrázta egy indítását és tusba szorította.

A vasárnapi zárónapon a 18 órakor kezdődő helyosztós programban Fritsch Róbert a bronzéremért lép szőnyegre a 72 kilósok között, Kiss Balázs pedig a 97 kiló döntőjében szerepel.