Budapesti tenisztorna - Udvardy Panna is kiesett

Sport, 2022.07.12

Udvardy Panna nagy csatában kiesett az első fordulóban a 250 ezer dollár (100 millió forint) összdíjazású budapesti salakpályás női tenisztornán.

Budapesti tenisztorna A centerpálya utolsó egyes mérkőzésén a világranglistán 94. Udvardy is bemutatkozott, ellenfele a 108. helyen álló Ana Bogdan volt. Előzőleg kétszer találkoztak, és a román játékos a 2017-es budapesti fedettpályás versenyen, valamint tavaly Kolozsváron is jobbnak bizonyult.

A harmadik csatában a 29 éves rivális 4:1-re elhúzott, és Udvardy innen már csak egy gémet tudott hozni. A második szettben a magyarhoz hasonlóan hatalmasakat ütő Bogdan 5:3-ra elhúzott, de amikor 5:4-nél a meccsért adogatott, semmire elbukta a gémet. Ekkor egyre kedvetlenebbül játszott, egy ízben figyelmeztette is a bíró, a hazai teniszező pedig sorozatban négy gémet besöpörve - és a szurkolók vastapsa közepette - kiegyenlített.

Az utolsó felvonásra azonban teljesen "elfogyott" Udvardy, Bogdan sorra hozta a játékokat, s váratlanul simán megnyerte a szettet és a meccset is, amely 2 óra 5 percig tartott.

Egyesben tehát a hét főtáblás magyarból csak Bondár Anna maradt versenyben, akire a szerdai nyolcaddöntőben a görög Deszpina Papamihail vár.

Közben az 1-es pályán Jani Réka az elvesztett egyes mérkőzése után párosban is pályára lépett kedden, és Nagy Adriennel az oldalán két szettben kikapott a negyedik kiemelt georgiai duótól.

A nap utolsó magyar vonatkozású mérkőzésén Szabanin Natália és a junior wimbledoni döntős Udvardy Luca szerepelt párosban, és döntő rövidítésben kikapott egy tajvani-indonéz kettőstől.

páros, nyolcaddöntő:

----------------------
Hszie Jü-csie, Jessy Rompies (tajvani, indonéz)-Szabanin Natália, Udvardy Luca 6:4, 3:6, 10-6 - döntő rövidítés

Ekaterine Gorgodze, Oksana Kalashnikova (georgiai, 4.)-Jani Réka, Nagy Adrienn 6:3, 6:2