Cselgáncs-vb - Tóth búcsúzott

Sport, 2021.06.09

A 81 kilogrammos Tóth Benedek kikapott második mérkőzésén, ezzel befejezte szereplését a budapesti Papp László Sportarénában zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

Az U23-as Eb-harmadik magyarra a 32 között a világelső belga Matthias Casse várt, aki vb-ezüstérme mellett már Európa-bajnoki címmel is büszkélkedhet. Az MTK dzsúdósa remekül állta a sarat, igaz, 2:40 perc elteltével már két intés szerepelt a neve mellett. A favorit azonban nem tudta eldobni őt, mert rendre ügyesen kiforgott az akciókból. A hosszabbításból 1:13 perc pörgött le, amikor a bíró harmadszor is figyelmeztette a kissé fáradt Tóthot, ami már a leléptetést jelentette.

A vb negyedik napján a négy hazai dzsúdós közül már csak a 63 kilós Özbas Szofi van versenyben, aki a nyolcaddöntőben a mongol Gankhaich Bolddal csap össze.