Díjugrató vk - Lengyel győzelem a vk-fordulón

Sport, 2020.11.29

A lengyel Jaroslaw Skrzyczynnski nyerte a Nemzeti Lovardában zajló díjugrató világkupa második, szombati napjának legrangosabb versenyszámát.

A szervezők tájékoztatása szerint 31 páros állt rajthoz a 160 centiméteres akadályokra kiírt vk-fordulón, amelyben mindössze két hibátlan lovaglás született. Az összevetésben aztán Skrzyczynnski másodjára is tökéletes produkciót nyújtott, így megelőzte a pénteken győztes osztrák Gerfried Puckot.

A harmadik helyen a litván Andrius Petrovas végzett a leggyorsabb egy verőhibás, azaz négy hibapontos lovaglással. A magyar lovasokat egy-egy apró hiba választotta el attól, hogy bekerüljenek az összevetésbe: Weinhardt Virág negyedik helyen végzett megelőzve Szuhai Pétert és Vándor Zsófiát, így a legjobb hat között három magyar páros volt.

A vasárnapig tartó viadalra 11 ország 65 lovasa 119 lóval érkezett a Nemzeti Lovardába, ahol a három nap folyamán 15 versenyszámot rendeznek.