Férfi kézilabda BL - A Veszprém nyerte a forduló rangadóját

Sport, 2018.12.03

A Telekom Veszprém hazai pályán 25-19-re legyőzte a címvédő francia Montpellier HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, vasárnap.

Férfi kézilabda BL - Telekom Veszprém - Montpellier HB A két csapat 14. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, négy francia siker mellett ez volt a veszprémiek tizedik győzelme.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-Montpellier HB (francia) 25-19 (15-11)
-------------------------------------------------------
a Veszprém gólszerzői: Nilsson 6, Nenadic 5, Manaszkov 4, Mackovsek 3, Ilic 2, Tönnesen, Gajic, Marguc, Blagotinsek, Mahé 1-1

A veszprémiek közül Jamali Iman és René Toft Hansen hiányzott taktikai okok miatt a találkozóról, amit az európai szövetség a forduló rangadójának választott.

A szerb irányító, Petar Nenadic vezérletével kiválóan kezdtek a hazaiak (8-2), de Melvyn Richardson góljaival tartotta magát a címvédő (10-6). Az első félidő végén felváltva estek a gólok, a rendkívül hatékonyan támadó, remek kapusteljesítménnyel megtámogatott Veszprém a szünetben néggyel vezetett.

A második félidő elején sem változott a meccs képe, a macedón Dejan Manaszkov és a svéd Andreas Nilsson hasznos játékával tartotta a különbséget a házigazda. A Vincent Gerard helyére becserélt svájci kapus, Nikola Portner remekül mutatkozott be a Montpellier kapujában, a magyar csapat ennek ellenére magabiztosan, hat góllal győzött.

A vendégek - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Melvyn Richardson volt kilenc góllal.

A januári német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL csoportkörében. A hat győzelemmel és négy vereséggel az A csoport negyedik helyén álló Veszprém február 9-én a listavezető Barcelonát fogadja. A B csoportban hét sikerrel, egy döntetlennel és két vereséggel a második helyen álló MOL-Pick Szeged egy nappal később a szlovén Celje otthonában lép pályára.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 18 pont, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13, 3. Rhein-Neckar Löwen (német) 12 (312-294), 4. Telekom Veszprém 12 (288-274), 5. Vive Kielce (lengyel) 12 (314-303), 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 5 (277-315), 7. IFK Kristianstad (svéd) 5 (284-334), 8. Montpellier HB 3

Szerdán játszották:
B csoport: Flensburg-Handewitt (német) - MOL-Pick Szeged 27-25 (14-14)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain (francia) 18 pont, 2. MOL-Pick Szeged 15, 3. Flensburg-Handewitt 10, 4. HBC Nantes (francia) 9, 5. PPD Zagreb (horvát) 8, 6. Motor Zaporizzsja (ukrán) 7 (298-302), 7. RK Celje PL (szlovén) 7 (262-289), 8. Skjern HB (dán) 6

Férfi kézilabda BL - Telekom Veszprém - Montpellier HB Férfi kézilabda BL - Telekom Veszprém - Montpellier HB